Nebojte se eReceptu

O eReceptu

• Pro pacienty se od 1.1.2018 nic nemění.
  • Papírová průvodka eReceptu bude nadále nejvíce využívaným způsobem, jak pacientovi předat recept/léky.
  • Mění se vzhled receptu. Každému eReceptu je přidělen unikátní identifikátor v podobě čárového kódu, na eRecept se nedává razítko ani podpis lékaře.
  • Na papírovou průvodku bude možné doplnit i další údaje, které chce mít pacient k dispozici (např. název léčivého přípravku, dávkování apod.).
  • Platnost eReceptu je stejná jako u „klasických“ papírových receptů. Obvyklá platnost receptu je 14 dní, existují však určité výjimky.
  • Nabízí se i možnost výběru zaslání identifikátoru eReceptu (ve formě SMS či e-mailem). Forma předání bude vždy záviset na domluvě mezi pacientem a lékařem!
  • Rozhodně není třeba se obávat, že pacienti, kteří nemají nějaké chytré elektronické zařízení, zůstanou bez léků.
Created by © 2013/2016 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek
webdesign