logotyp

Neobcházejte Vašeho registrujícího lékaře

Většina pacientů si myslí, že si ušetří čas, když půjde se zdravotním problémem přímo k lékaři specialistovi. Opak je pravdou.
Pokusím se vysvětlit, jaký je správný postup a vyvrátit tak tento mýtus.
 
Každý občan nebo jeho právní zástupce by si měl zvolit svého registrujícího lékaře, kterými jsou praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost, zubní lékař a gynekolog.  Praktickýlékař poskytuje tzv. primární (prvotní) péči, která zahrnuje nejen řešení zdravotních problémů, ale i preventivní prohlídky. V případě zdravotních potíží, byste se měli vždy obrátit na svého registrujícího lékaře a poradit se s ním. Jsou výjimečné situace např. úrazy a jiné akutní stavy, kdy vyhledáte např. chirurgii, oční, ORL.

Neobcházejte svého registrujícího lékaře! Registrující lékař má všechny potřebné údaje související s vaším zdravotním stavem. Jeho náplní práce musí být pacienta v rámci své specializace a odbornosti vyšetřovat a léčit.
Pokud je potřeba specializované vyšetření/ošetření, doporučí registrující lékař cíleně návštěvu ambulantního specialisty. Součástí doporučení pro požadované vyšetření je písemné odůvodnění a důležité údaje o Vašem zdravotním stavu a informace o dosavadní léčbě.

Většina specialistů z těchto důvodů vyžaduje k první návštěvě zmíněné doporučení. Samozřejmě, že máte právo na svobodnou volbu takového lékaře specialisty, pokud má volnou kapacitu.

Výhody správného postupu:
- Nemusíte hledat jiného lékaře, praktický lékař Vás vyléčí sám
- Netápete, jakou zvolit odbornost lékaře, praktický lékař Vám cíleně doporučí specialistu
- Nemusíte čekat bez léčby, v případě delší objednací lhůty u specialisty praktický lékař zahájí léčbu
- I termín objednání u specialisty může ovlivnit praktický lékař díky informacím na doporučení
 
Dnešní trend je např. v případě bolesti kloubů obrátit se hned na lékaře ortopeda a tyto ambulance jsou proto přeplněné. Ortopedické ambulance pacienty objednávají, protože se většinou jedná o chronické nebo dlouhodobější potíže. V tomto případě jste pak odkázáni čekat na volný termín bez léčby a navíc se může stát, že čekáte zbytečně, protože váš zdravotní problém by měl řešit jiný specialista.
Pokud zvolíte cestu přes registrujícího lékaře, je pravděpodobné, že se vyvarujete těchto problémů.
_______________________________________________________________________________
Důležitá poznámka: Vždy bez doporučení i v případě běžného vyšetření můžete navštívit kromě registrujících lékařů ambulanci kožního lékaře a oční.
 
Login
Poliklinika Prosek, a. s.
www.poliklinikaprosek.cz
Lovosická 440/40, 190 00 Praha 9, Prosek
tel.: 266 010 111, fax: 286 589 362
e-mail: info@poliklinikaprosek.cz
Lékaři
Lékařská pracoviště dle oborů
Lékárna Polilkinika Prosek
Polilkinika Prosek
Home Polilkinika Prosek

Created by © 2013/2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign